Регионални Дан универзалне прихватљивости (Universal Acceptance Day - UA Day) одржан је 28. марта у Јеревану у Јерменији. По други пут домаћин догађаја био је јерменски регистар домена – isoc.am (.am/.հայ), уз подршку Universal Acceptance Steering Group (UASG), јерменског огранка Интернет друштва (Internet Society) и Интернет корпорације за додељене називе и бројеве (ICANN). Догађај је окупио стручњаке из различитих земаља како би разменили искуства и дискутовали о постојећим и потенцијалним стратегијама за побољшање вишејезичности на интернету.
Конференцију су отворили представници јерменског парламента, isoc.am, UASG-a, ICANN-a и UNESCO-a, а у уводним говорима још једном је истакнута важност универзалне прихватљивости за глобалну дигиталну инклузију.
Током првог панела разматране су глобалне UA стратегије у азијско-пацифичком региону, регионалне политике и иницијативе које подстичу имплементацију универзалне прихватљивости и интернационализованих назива домена (IDN). Панел је модерирао Михаил Анисимов из ICANN-a, а његови саговорници су били представници UNESCO-a, ICANN-a, APTLD-a, CNNIC-a и Координационог центра за TLD . ru/.рф. У следећем панелу разматране су локалне стратегије, те је фокус био на унапређењу употребе локалног IDN-a и имплементацији универзалне прихватљивости у Јерменији. Током разговора који је модерирала Ана Карахањан (AMNIC) речи је било о ангажовању бизнис сектора, академске заједнице и цивилног друштва у подршци UA иницијативама, као и о изазовима и приликама за изградњу инклузивнијег и вишејезичног дигиталног екосистема.
Догађај је закључен панелом посвећеним најбољим праксама у постизању универзалне прихватљивости који је модерирала Дијана Милутиновић из Фондације „Регистар националног интернет домена Србије“ (РНИДС), а који је понудио преглед успешних комуникационих и маркетиншких стратегија из различитих земаља. Дијана Милутиновић говорила је о изради фонтова српске ћирилице намењених екранском приказу, указала да шест година поводом рођендана .срб домена заједница добија на поклон нова писма, да су писма нашла своју примену у дигиталном окружењу, те подижу удео садржаја на ћирилици на интернету као и свест о .срб домену. Искуства са својих тржишта са промоцијом и употребом IDN-ова поделили су њени саговорници – Марија Колешњикова из Координационог центра за TLD .ru/.рф, Сами Мохамед Али из Регулаторне агенције за телекомуникације Бахреина (.bh/ البحرين.), Регина Филипова Фушкова из EURid-а (.eu, .ею и .ευ) и Палина Федарова из Hoster.by (.by/.бел). Речи је било и о изазовима са којима се суочавају и регистри, регистрари и крајњи корисници имајућу у виду да велике технолошке компаније, чији се софтвери користе у свим деловима света, и даље не посвећују пажњу питању универзалне прихватљивости, која је пут да интернет и дигиталне технологије буду равноправно доступни свим корисницима независно од језика и писама која користе.