Први блок Конференције о Интернету ДИДС 2014 носи назив "Доменизација" и говори о последицама скорог увођења преко 1000 нових генеричких интернет домена (gTLD) и то на више језика и писама: .web, .сaйт, .移动, . شبكة, events, .works, .cool, .vision, .today, .company, .shop, .trend, .place, .guru, .blog, .sex... и много других.
Постављају се бројна питања за националне интернет регистре, овлашћене регистре домена и, посебно, кориснике назива домена. Сви се питају да ли ће ова новина донети више избора или више конфузије и како ће се то одразити на цене регистрације назива домена? Да ли ће национални домени (ccTLD) изгубити на значају или, напротив, постати потребнији и поузданији? Да ли ће и како нови домени утицати на брендирање на Интернету, и како ће их претраживачи третирати?
После уводне реч директора РНИДС-а Данка Јевтовића, следи панел дискусија током које ће бити одговорено на бројна питања о новој „доменизацији“. У дискусији учествују гости из иностранства и представник РНИДС-а, а модератор је Владимир Радуновић, координатор едукативних и тренинг програма e-дипломатије у "Diplo Foundation".
Michele Neylon је оснивач, власник и директор компаније "Blacknight Internet Solutions", највећег ирског регистра интернет домена и хостинг провајдера. Добитник је "IIA Net Visionary Award", 2013. Тренутно је председавајући ICANN Registrar Stakeholder Group и Eurid Registrar Advisory Board. Првенствено је фокусиран на европска питања интернет политике и учесник је на бројним догађајима интернет индустрије који покривају читав низ тема, укључујући политику, безбедност, ICANN, Nominet, Internet Governance Forum...
Urlich Retzlaff је Director of Channel Management у "Public Interest Registry .ORG". Провео је преко десет година радећи у области интернет домена у компанијама "Melbourne IT" и "VeriSign", на бројним позицијама везаним за управљање DNS-ом, регистрацијом назива домена, заштитом бренда и SEO услугама. Студирао је међународно право у Сијени, у Италији, и дипломирао на Универзитету "Julius-Maximilians" у Вирцбургу, Немачка.
Испред РНИДС-а у дискусији учествује Слободан Марковић, саветник за ИКТ политике и односе са интернет заједницом. Политиком ИКТ бави се у континуитету последњих 15 година. Крајем 2001. је основао Центар за развој Интернета, као прву домаћу невладину организацију посвећену заступању ИКТ политика. Био је укључен у низ активности које су биле везане за обликовање и спровођење ИКТ политика у Србији – од либерализације тржишта телекомуникација, до уклањања препрека за обављање електронске трговине.
ДИДС се одржава 10. марта, у Хотелу "Метропол", у Београду, у организацији Регистра националног интернет домена Србије (РНИДС). Као и до сада, бесплатан је за све посетиоце, уз обавезну регистрацију која је омогућена само за оне који се пријаве са e-mail адресама на .RS или .СРБ доменима, преко сајта на адресама dids.rs и дидс.срб.