Пољски град Катовице у периоду од 6. до 10. децембра био је тачка окупљања експерата из целог света у чијем је фокусу рада и интересовања интернет. Internet Governance Forum 2021, под покровитељством Уједињених нација, одржао је свој 16. годишњи састанак који је окупио 10.371 посетиоца и учесника из 175 земаља света. Чак 318 сесија догађаја који је одвијао по слоганом Уједињени интернет (Internet United) публика је пратила на лицу места или онлајн, што ово окупљање чини можда и најмасовнијим хибридним догађајем у индустрији од почетка пандемије коронавируса.
Догађају је присуствовао Дејан Ђукић, директор Фондације „Регистар националног интернет домена Србије“ (РНИДС), који је оценио да је значај дискутованих тема привлачио људе одређеним сесијама, независно од тога да ли их је публика пратила са лица места или путем интернета. А сесија које су изазвале велико интересовање било је прегршт имајући у виду да се разговарало о изузетно актуелним темама које се тичу интернет и дигиталних политика – од сајбер безбедности и дигиталних права, Универзалне прихватљивости (сесије о ћириличким доменима), до изазова и предности које доносе модерне технологије каква је вештачка интелигенција (AI), истакао је Ђукић.
Догађај је конципиран око шест основих тематских целина. Учесници су разговарали о економској и социјалној инклузији и људским правима, универзалном приступу и суштинској повезаности, инклузивном управљању интернет екосистемом и дигиталним правима. Речи је било о новим регулативама које се тичу структуре тржишта, садржаја, података и заштите права потрошача, еколошкој одрживости и климатским променама, али и о питањима поверења, сигурности и стабилности интернетом умреженог света.
Internet Governance Forum (IGF) је глобална мултистејкхолдер платформа која окупља заинтересоване стране око дискусије о јавним политикама које се тичу интернета.